Pakalpojumi

BRAUCIENS SUŅU PAJŪGĀ (ZIEMĀ)

Ir sniegota ziemas diena. Zem kājām gurkst sniegs. No šķūņa klusiņām tiek izstumtas kamanas. Kāpēc klusiņām? Lai nepamodinātu kaimiņus. Haskiji, saprotot, ka paredzēts brauciens uz mežu, par to izrāda milzu prieku gaudojot. Pa rokai tiek salikts viss pārējais aprīkojums suņiem; māja smaržo pēc tikko ceptas maizes, un mēs gaidām ierodamies jūs.

Kad atbraucat jūs, ir haskiju bučas un iepazīšanās. Spiedzieni, sajūsmas saucieni, suņu ņurcīšana, un pa vidam stāsts par katru no viņiem. Jūs nedosieties vienkārši braucienā ar suņiem. Jūs dosieties braucienā ar Vulfu, Caruso, Esprit, Emi, Hondu, Habibi, Hilux, Frekki, Mariju, Blue Berry, Noru, Heidy un Daisy. Viņi ir tik atšķirīgi, ka jānoklausās stāsts par katru no viņiem. Tad vēl viena lekcija – praktiska pamācība kamanu vadīšanā, jo ne jau jūs laiski vizināsieties, bet paši izbaudīsiet, ko nozīmē vadīt suņu pajūgu jeb iejusties mušera* lomā. Nebaidieties, tas sākumā tikai šķiet nedaudz satraucoši. Visu ceļu mēs jūs pavadīsim un uzraudzīsim, lai ne ar jums, ne ar suņiem nekas slikts negadītos.

Un tad klāt ir pats aizraujošākais brīdis, kad jūs stāvat uz kamanām, mazliet satraukušies, bet aizrautības pilni nodoties piedzīvojumam ar Aļaskas sajūtu. Tiek atlaistas kamanu bremzes un uzsaukts suņiem: “Aiziet!” Tālākais ir atkarīgs no jums – jūsu sajūsmas spiedzieni, laimīga cilvēka sejas izteiksme, kad pirmās bailes pārvarētas un izjusta ziemas dienas burvība, traucoties pa meža ceļu haskiju pajūgā.

Kad atgriezīsimies mājās, jūs gaidīs silta zāļu tēja un pašcepta maize, kurai vienmēr visi prasa recepti. Tie, kas jau bijuši, zina, ka recepti neatklāsim, bet laipni cienāsim ar maizi atkal, kad atbrauksiet.

Praktiska informācija: trases garums – 8 km. Kopējā pasākuma ilgums – ~ 2 stundas. Ierašanās piemērotā apģērbā – vēlams sporta apģērbs, cimdi, cepure, šalle un ērti, silti zābaki.

1 brauciena laikā ir iespēja izbraukt no 1 līdz 5 cilvēkiem (vai nu pašam vadot pajūgu, vai arī vienam cilvēkam sēžot kamanās). Pārējie līdzbrauceji tikmēr pavada pajūgu, vērojot braucienu pa automašīnas logu, un pēc noteiktas distances paši stājas pajūga vadītāja vietā.

Pasākuma cena – EUR 100

* Musher (no angļu valodas – pajūga vadītājs)

IMG_0538 IMG_0537

HASKIJU PARKS

Vienā no visneviesmīlīgākajiem klimatiem pasaulē, kur gaisa temperatūra ziemā sasniedz -60 Co un vējš – līdz 100 km/h, senā pagātnē dzīvoja tāda cilts kā čukčas, kam cīnīties par izdzīvošanu palīdzēja suņi – Sibīrijas haskiji. Leģenda vēsta: čukčas bija pārliecināti, ka debesu vārtus sargā divi haskiji, kas dzina prom ikvienu, kurš dzīves laikā bija nodarījis pāri sunim.

Ir 2011. gads. Ir cilvēki, kas joprojām tic šai leģendai un varbūt tieši tāpēc ir uzņēmušies rūpes par šiem suņiem. Garkalnes pusē mājvietu raduši 7 Sibīrijas haskiji, kas aicina ciemos viņus izbužināt un iepazīties tuvāk. Izglītojoša informācija ar praktiskām apmācībām par kamanu suņu sporta veidiem, uzsverot, ka kamanu suņi ar sportu nodarbojas ne tikai ziemā.

Praktiska informācija: ~ 1,5 stundu ilgs pasākums grupām vai individuāli. Ierašanās sportiskā apģērbā un tādā, uz kura nav bail atstāt haskija ķepas nospiedumu. Tas atmiņai. :)

Pasākuma cena – atkarībā no apmeklētāju skaita.

 

BĒRNU BALLĪTES

Bērni paši par sevi prot radīt jautrību jebkurā ballītē, bet kas par jautrību, ja dzimšanas vai vārdadienas svinībās piedalās 14 haskiji! Smiekli un neparastas nodarbes garantētas. Haskiji neļaus jums garlaikoties un nepavisam neatbalstīs datorspēļu spēlēšanu jūsu jubilejā. Jums būs jāsacenšas ātrumā, veiklībā un gudrībā ar šiem suņiem. Spēles, atrakcijas, pasakas, leģendas. Viss par un ap Sibīrijas haskijiem.

Ja vēlies svinēt dzimšanas, vārdadienu, izlaiduma ballīti vai citu jautru pasākumu jautrā haskiju kompānijā mīlīgā guļbaļķu mājiņā, raksti personīgi Vulfas kundzei (e-pasts: vulfas.kundze@gmail.com) vai zvani viņas saimniecei Gundegai (26595542).

Praktiska informācija: 2.5–3 stundu ilgs pasākums. Ierašanās ērtā apģērbā. Maksimālais bērnu skaits: 8. Pasākums, sākot no 8 gadu vecuma un uz augšu… Lielisks pasākums arī 18 un 38 gadu dzimšanas dienā.

Pasākuma cena – EUR 100.

20120824-DSC_8546